Fraktal Mandelbrota, Praca własna p.o.Ducha |
Szczechowiany I i II rodzaju są niewątpliwie podobne. Różne są rozmiary geograficzne i kierunki w przestrzeni kariery, jednak powtarza się przeistoczenie dorobku. Zauważalny jest element recyklingu.
Sam szczechowian I rodzaju zbudowany jest również w oparciu o fraktal. Istnieje niewątpliwe podobieństwo pomiędzy rozprawą doktorską, monografią i habilitacją. Sięgając głębiej w mikrokosmos szczechowianu I rodzaju można zauważyć, że autor zastosował recykling głęboko wewnątrz tkanki, z której zbudowane są wszystkie te dzieła. Już w samym wstępie autor poddaje recyklingowi jej tytuł "Tytuł pracy wskazuje, że jest ona poświęcona omówieniu występującym w polskim prawie cywilnym problemom odpowiedzialności odszkodowawczej posiadacza mechanicznego środka komunikacji w ruchu lądowym i wiążącymi się z nią zagadnieniami wynagradzania szkód majątkowych i niemajątkowych." Ten oto przykład pokazuje, jak można zwiększyć objętość dzieła poprzez powtórzenie. To metoda uniwersalna i może stać się jednym z fundamentów budowy generatora prac naukowych o nazwie "szczechotron".
Wysiłkowi towarzyszy wydzielanie energii i zanieczyszczenie środowiska poprzez wydzielanie ubocznych produktów metabolizmu. To jedne z czynników globalnego ocieplenia. Dlatego kariera doktora habilitowanego Jarosława Adama Szczechowicza może być drogowskazem dla green university. Ważna jest właśnie ta oszczędność na każdym kroku. Green University - w nim powinno być wiele fraktali, podobnie jak w świecie roślinnym.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.